Uudised
20.07.16

Eesti suurimad jogurtismuutid Farmilt

Farmi Piimatööstus tõi poelettidele Eesti suurimad jogurtismuutid ning rjazenka mugavas elopakis.

Eesti suurimas 750-milliliitrises elopakendis on poodidesse jõudnud vaarika-banaani-õuna-piparmündi, banaani-mango-ananassi-grenadilli ja mustika-banaani-kaera-chia seemnetega jogurtismuutid. Farmi uued smuutid sisaldavad 13-14% erinevaid vilju ning vaid ca 1% rasva. Uued smuutid on e-ainete vabad clean label tooted.

Smuutid pärinevad Hollywoodist

Smuuti nimi tuleneb joogi pehmest, siidisest konsistentsist ning nende ajalugu ulatub 1940. aastate Hollywoodi. Sealsete näitlejate jaoks oli oluline filmivõtete vaheaegadel kiirelt energiarohket toitu tarbida. Nii hakatigi vahepalaks purustatud puuvilju sööma.

Ameerika Ühendriikides muutusid smuuti väga populaarseks 1960. aastatel, mil smuutid koosnesid enamasti puuviljadest, puuviljamahlast ja jääst. 1970. aastatel hakati smuutidele lisama ka piima või jäätist ning smuutisid hakati müüma kohalikes tervisepoodides ja restoranides. Järgmisel kümnendil avati juba esimesed spetsiaalsed smuutibaarid.

Uues kuues rjazenka

Aegade algusest Farmi Piimatööstuse tootevalikus olnud slaavi päritolu hapupiimatoode rjazenka on nüüdsest poelettidel uues mugavas elopakendis. Kergelt karamellise maitsega ning kreemika värviga rjazenka sobib imeliselt kamaga, külmaks supiks ja hommikuhelveste lisandiks. Rjazenkat võib kasutada retseptides keefiri ja jogurti asemel.

Innovaatilised Pure-Pak® Sense pakendid

Farmi smuutide ja rjazenka pakend on mõeldud keskkonnasäästlikule, naturaalset ning puhast eestimaist toorainet ja maitset hindavale tarbijatele. Rootsis läbiviidud katsed näitasid, et uuest innovaatilisest Pure-Pak® Sense pakendist on võimalik kätte saada 99% tootest, mis aitab vähendada toidu raiskamist. 

Moodsast pakist saab kätte ligi klaasitäie rohkem toodet kui tavapärasest sama mahuga kartongpakendist. 

 

 

Mille poolest erineb uus Pure-Pak® Sense tavapärasest kartongpakendist:

·        Pakendi külgedel on kokkuvoltimist lihtsustavad voltimisjooned, mille abil saab pakendist kogu sisu välja pigistada ning vähendada sellega toiduraiskamist. See on oluline just jogurtilaadsete toiduainete puhul.

·        Pakend võtab pärast kokkuvoltimist prügikastis vähem ruumi, mis vähendab tekitatud prügi mahtu ja säästab keskkonda.

·        Pakendi külgedel on libisemist takistavad presslained, mis muudavad jogurti riiulist võtmise mugavaks.

·        Kumerate nurkadega jogurtipakk ei lõhu poest kojutootmisel kilekotti.  

·        Suur kork kindlustab mugava kasutamise: seda on kerge avada, toodet on mugav välja kallata ning lihtne ja turvaline uuesti sulgeda.

Farmi uued smuuti- ja rjazenka pakendid on rahvusvahelise pakenditootja Elopaki värskeim mudel Pure-Pak® Sense.
AS Farmi Piimatööstus, Linda 15, 41536 Jõhvi, Tel. +372 332 1404 piim@farmi.ee