Uudised
26.06.19

Farmi: eestlased piimarasva ei karda

AS Farmi Piimatööstuse turundusjuhi Helen Ojamäe sõnul ei karda eestlased piimarasva ning seda ilmestab Farmi täispiima müügiedu. Suurimaks trendiks on jätkuvalt valmislahenduste ehk on the go toodete eelistamine.

 

„Mugavus on üks suurimaid trende ning aina kiireneva elutempo juures soovitakse n-ö teel olles kiiret ampsu, mis peab olema ka tervislik ning toitev,“ sõnas Helen Ojamäe. „Sellest tulenevalt töötasime välja uued kodujuustud, kuhu lisasime tuunikala ning aiaürte – inimesed on siiani neid kombinatsioone teinud ise kodus või tööl, et valmistada maitsev vahepala või kiire ja mugav eine. Pidevas ajahädas või lihtsalt mugavust eelistavad inimesed saavad neid nüüd mugavalt ka otse pakendist süüa.“

„Farmi maapiim ehk täispiim rasvaprotsendiga 3,8-4,2% on Eesti populaarseim piim, selle hapendamisel on valminud uued kodused täispiimasmuutid,“ sõnas Ojamäe. „Suvehooajaks tõime tagasi ka külmad supid, mis on samuti suvised valmislahendused, kuid sinna võib juurde lisada ka näiteks muna, kartulit või midagi muud oma maitse järgi. Kui eelmisel aastal tõime turule Islandilt pärit Skyri, siis sel aastal vaatasime Türgi ja Lähis-Ida poole, kust pärineb hapupiimajook Airan, mis sisaldab Himaalaja soola. See aitab kuumadel suveilmadel taastada kaotatud soolad. Samuti lisasime tootevalikusse uued marjadega petid, mis on traditsiooniliselt eestimaine kerge jook. Madala rasvaprotsendiga pett sobib hästi suvejoogiks ja seda tuntakse kui ideaalse kama valmistamise koostisosana,“ lisas Helen Ojamäe.

Tere AS (www.tere.eu) ja Farmi Piimatööstuse AS (www.farmi.ee) on Eesti juhtiv piimatööstuste grupp, mille konsolideeritud turuosa värskete piimatoodete turul on 40 protsenti ning tootevalikusse kuulub ligi 400 erinevat piimatoodet. Ettevõtte Jõhvis, Põlvas ja Viljandis asuvad piimatööstused varuvad igapäevaselt 500 tonni piima. Lisaks kohalikule turule ekspordivad ettevõtted toodangut 20 erinevasse riiki. Tere ja Farmi piimatööstuste neljas tootmisüksuses ja peakontoris töötab kokku 572 inimest.

Täiendav informatsioon:

Helen Ojamäe, AS Farmi Piimatööstuse turundusjuht

E-mail: helen.ojamae@farmi.ee


AS Farmi Piimatööstus, Linda 15, 41536 Jõhvi, Tel. +372 332 1404 piim@farmi.ee