Uudised
11.11.19

Farmi hoiab uue korgiga aastas kokku 18 tonni plastikut

Farmi Piimatööstus võttis kasutusele uue 25% kergema korgi, millega hoiab aastas kokku 18 tonni plastikut.


Farmi Piimatööstus kasutab aastas ligi 17 miljonit korki. Farmi Piimatööstuse Jõhvi tehas võttis äsja kasutusele uue kergema korgi, mida kasutatakse ühe- ja kolmveerandliitriste pure-pakkide pakendamisel. Peagi võetakse kergem kork kasutusele ka pooleteise- ja kaheliitriste pakendite puhul.

„Tootmise efektiivsuse tõstmine käib tänapäeval käsikäes keskkonna säästmisega ning kergemale korgile üleminekuga säästame lisaks plastile ka veokuludelt – meie aastane veokoorem vähenes samuti 18 tonni võrra,“ märkis Farmi Piimatööstuse turundusjuht Helen Ojamäe.

Farmi Jõhvi tootmisüksus toodab kuus ligi 4500 tonni piimatooteid, millest 60% käibest moodustavad põhi piimatooted nagu piim, keefir, hapukoor ja pett ning 40% lisandväärtusega piimatooted.

Tere AS (www.tere.eu) ja Farmi Piimatööstuse AS (www.farmi.ee) on Eesti juhtiv piimatööstuste grupp, mille konsolideeritud turuosa värskete piimatoodete turul on 40% ning tootevalikusse kuulub ligi 400 erinevat piimatoodet. Ettevõtte Jõhvis, Põlvas ja Viljandis asuvad piimatööstused varuvad igapäevaselt 450 tonni piima. Lisaks kohalikule turule ekspordivad ettevõtted toodangut 20 erinevasse riiki. Tere ja Farmi piimatööstusele kuuluvates 4 tootmisüksuses ja peakontoris töötab kokku 572 inimest.

Lisainfo:
Helen Ojamäe, Farmi Piimatööstuse turundusjuht
E-post: helen.ojamae@farmi.ee


AS Farmi Piimatööstus, Linda 15, 41536 Jõhvi, Tel. +372 332 1404 piim@farmi.ee