Uudised
10.03.16

Farmi toob kohupiimased lihavõtted

Farmi Piimatööstus on poodidesse toonud lihavõttepühade ajal Pasha valmistamiseks suurepäraselt sobiva uue 5% kohupiima. Tootevalikusse on lisandunud ka kookosemaitseline kohupiimakreem ning maitsestamata jogurt 400 grammises pakendis.

Mitmekülgseid kokkamisvõimalusi pakkuvat Farmi uut 5% kohupiima valmistatakse värskest Viru- ja Vooremaa piimast. Teraline pakikohupiim ei sisalda želatiini ning sobib seetõttu väga hästi erinevatesse küpsetistesse, ideaalne on see ka pasha valmistamiseks.

Kohupiimakreemide austajate suureks rõõmuks täienesid Farmi Kooreste kohupiimakreemide read kookosemaitselise hõrgutisega, mis on kõrge valgusisalduse ning keskmisest madalama suhkrusisaldusega. Kohupiimakreem kookosega on tuttava kreemja konsistentsiga ning sobib hästi magusaisu peletamiseks.

Farmi uued kohupiimatooted on hea kaltsiumi ja fosfori tasakaaluga. Just nende toodete koorene konsistents võimaldab organismil kaltsiumit ja rasvlahustvaid vitamiine hästi omastada, kindlustades sööjale õige luutiheduse ja normaalse vererõhu.

Kohupiimas ja -kreemis sisalduvad valgud on organismile üliolulised, need annavad kehale tugevuse, vastupidavuse ja kiiruse ning osalevad vere hüübimisprotsessis, kaitsevad organismi ja toimivad ensüümidena. Täiskasvanu vajab päevas ligikaudu 0,8 grammi valke ühe kilogrammi kehakaalu kohta. Uues kohupiimas on 100 grammi kohta 14,3 grammi ning kohupiimakreemis ligikaudu 9 grammi valke.

Kohupiimast tehtud hõrgutiste retseptid leiad www.farmi.ee

Farmi kohupiimad ja -kreemid ei sisalda säilitusaineid ega sünteetilisi värv- ja magusaineid.

 

Koduste kokkajate üks meelistooteid – Farmi maitsestamata jogurt – on nüüd saadaval ka 400 grammises topsis. Farmi 5% jogurt on naturaalne ning valmistatud vaid koorest, piimast ja juuretisest. Puhtast eestimaisest toorainest tehtud jogurt ei sisalda ühtegi paksendajat ning pakub laialdasi võimalusi erinevate roogade valmistamiseks. Retseptid leiad www.farmi.ee (Kirjuta siia artikli tekst)
AS Farmi Piimatööstus, Linda 15, 41536 Jõhvi, Tel. +372 332 1404 piim@farmi.ee