Uudised
09.09.13

Farmi toob turule laktoosivabad tooted

Maag Piimatööstus tuleb turule laktoosivabade toodetega ning pakub Eestis esimesena laktoosivabu jogurtijooke.

Valikus on kolm maitset: vana tuttav maasikajogurtijook ning lisaks uute maitsetena Ploomi ning Banaani-pirni maitsetega jogurtijoogid. 

Lisaks jogurti ning jogurtis sisalduvatele piimhappebakterite tervistavatele omadustele on toode tänu lõhustatud laktoosile sobiv ka laktoositalumatusega tarbijatele.

Jogurtid sisaldavad A, C, D ja B-grupi vitamiine ning mineraalainetest kaltsiumi, kaaliumi, magneesiumi ja fosforit, mis on tuntud kui luustiku, hammaste ja lihaskonna tugevdajad.  250-grammises plastpudelis olevat jogurtijooki on mugav võtta kaasa tööle, kooli, trenni või tarbida reisil.

Laktoositalumatus on ainevahetushäire, mille põhjuseks on laktaasi puudulikkus. Laktaas on ensüüm, mis lõhustab soolestikus laktoosi ehk piimasuhkru kaheks lihtsuhkruks (glükoosiks ja galaktoosiks), et see saaks imenduda peensoolest verre ning osaleda ainevahetuses. Kui laktaasi pole piisavalt, liigub laktoos peensoolest jämesoolde, kus mikroobid seda lagundavad ja mille tagajärjel tekivadki inimesel gaasid ning muud soolevaevused.

Farmi tooted ei sisalda säilitusaineid ega sünteetilisi lõhna- ja värvaineid.


AS Farmi Piimatööstus, Linda 15, 41536 Jõhvi, Tel. +372 332 1404 piim@farmi.ee