Uudised
02.05.16

Kevadiselt mitmekülgsed uued tooted Farmilt

Poodidesse on jõudnud Farmi piimatööstuse uue lisandiga Kreeka jogurt ning õrnsuitsuvürtsidega juustu snäkid.

2014. aasta Eesti Parim Toiduaine ja Eesti Parim Piimatoode Farmi Kreeka jogurt on poelettidel nüüdsest ka mee lisandiga. Puhas, naturaalne ning hapukas Kreeka jogurt on oma topsi kaane alla koondanud parima eestimaise Võrumaalt pärit Jakobson Bee eheda mee.

Farmi Kreeka jogurt on valmistatud termostaatmeetodil Eesti koorest. Kui tavapäraselt tehakse jogurt valmis spetsiaalses jogurtitankis ning seejärel villitakse topsidesse, siis termostaatjogurti tegemisel toimub toote hapendamine topsis. Selline tehnoloogia ei „lõhu“ jogurti struktuuri ning võimaldab säilitada toote konsistentsi. Selle tulemusena on Farmi Kreeka jogurtite konsistents väga tihe, paks ja kreemjas.  

Farmi Kreeka jogurtid on puhta etiketi ehk clean label tooted. Jogurtite valmistamisel pole kasutatud paksendajaid, tärklist  ega stabilisaatoreid. Ka kreeka jogurti kõrval olevad mesi ja moosid on ilma igasuguste lisanditeta. Jogurti pinnale tekkivat vadakut ja/või mullikesi ei pea kartma – see on märk sellest, et tegu on naturaalse tootega. 

Farmi Kreeka jogurt sobib kasutamiseks:

·        Lisa marju, pähkleid või müslit ning söö hommikusöögiks

·        Külmade kastmete sees – tzatziki kaste, dipikaste

·        Salatis hapukoore asemel. Kreeka jogurtites on vähem rasva kui hapukoores ning maitse on mahedam. Lisa maitserohelist, kurki-tomatit ning serveeri liha, kala ja kanaga

·        Hommikuseks kokteiliks koos marjade või mahlaga

·        Liha, kala ja kana marinaadi valmistamiseks

·        Magustoitudes: koogid, kreemid, tarretised, jäätis

·        Vahukoore tugevdamiseks

 Rohkem  retsepte vaata www.farmi.ee

Farmi Piimatööstuse juustumeistrid on valmistanud uue maitsega juustu snäki. Poeriiulitele on jõudnud Lahemaal, Annikveres puhtast ja naturaalselt Virumaa piimast tehtud õrnsuitsuvürtsidega juustu snäkk. Mugavalt käsitletavas pakendis on Farmi juustu snäkid paraja konsistentsiga: ei ole liiga kõvad ega liiga pudisevad.

Annikvere tsehhis on juustu valmistatud juba 1960. aastast ning sealse tootmise eelkäijaks oli Vihula piimapunkt. Märkimisväärne on ka see, et mõned juustumeistrid on seal ametis olnud rohkem kui 40 aastat.

Farmi juustu snäkid sobivad nii peolauale kui ka kiire nälja kustutamiseks.

 
AS Farmi Piimatööstus, Linda 15, 41536 Jõhvi, Tel. +372 332 1404 piim@farmi.ee