Uudised
23.04.14

Eesti parim toiduaine 2014 on Farmi Kreeka jogurtite sari

Eesti parima toiduaine tiitli pälvis Farmi Kreeka jogurtite sari.

Farmi turundusjuhi Ruta Kallaspooliku sõnul on saadud tiitel suur tunnustus kogu ettevõttele. „Eesti piimatoodete tase on kõrge ning inimeste maitse-eelistused muutuvad ajas. Toidutootjana on meie eesmärk neile ootustele vastata, teeme selle nimel tõsist tööd ja meie Kreeka jogurtitele osaks saanud tunnustus kinnitab, et oleme õigel teel“, kommenteeris Kallaspoolik. „Eesti tarbija huvi huvi naturaalsete ja lisaainete vabade toiduainete vastu on iga aastaga kasvanud, ometi oli kreeka jogurt veel aasta tagasi eestlase toidulaual pigem tavapäratu toiduaine,“ sõnas Farmi turundusjuht. „Nüüdseks on tarbija Kreeka jogurti väga hästi vastu võtnud, mis näitab, et oleme tabanud „märki“, rõõmustas Kallaspoolik.

Farmi Kreeka jogurtitesarjas ei ole kasutatud paksendajaid, tärklist ega stabilisaatoreid - kreemja ning koorese struktuuri annab spetsiaalne tehnoloogia. Jogurtid on valmistatud termostaatmeetodil. Kui tavapäraselt tehakse jogurt valmis spetsiaalses jogurtitankis ning seejärel villitakse topsidesse, siis termostaatjogurti tegemisel toimub toote hapendamine topsides. Selline tehnoloogia ei „lõhu“ jogurti struktuuri ja võimaldab säilitada toote konsistentsi – jogurt jääb väga tihe, paks ja kreemjas. Farmi Kreeka ja Türgi jogurtid on ühtlasi esimesed termostaatmeetodil valmistatud jogurtid Eestis.

Eesti parima toiduaine Kreeka jogurtite sarjas on lisaks maitsestamata Kreeka jogurtile poes saadaval ka Kreeka jogurt moosilisandiga – muraka, maasika ning mustika-vaarika moosidega. Nagu ka jogurt, on moosid ilma igasuguste lisanditeta. Eestis valmistatud murakamoosis on veidi looduslikku pakendajat ehk pektiini. Tegemist on pea ainsate marjalisandiga jogurtidega Eestis, milles pole kasutatud tärklist ega želatiini.

AS Farmi Piimatööstus, Linda 15, 41536 Jõhvi, Tel. +372 332 1404 piim@farmi.ee