„Suvel tõuseb hapendatud piimajookide tarbimine, kuna ilmad lähevad soojaks ning külmad tervislikud piimajoogid on head jahutajad,“ ütles AS Farmi Piimatööstuse turundusjuht Ruta Kallaspoolik. „Raskesti seeditava grill-liha kõrvale eelistatakse kõhusõbralikke piimhappebaktereid ning sööki, mis on jahutav ja toitev. Kuna aga liha pole inimesel isegi igapäevaselt tarvis süüa, siis valmis keefiri külmsuppi saab tarbida ka omaette toidukorrana.“
„Kuna küsitlused näitasid, et nooremad inimesed ei tunne mõistet „külmsupp“, siis musta värvi pakendis pakume toodet nimega keefir ja rohelises pakendis toodet nimega külmsupp,“ sõnas Ruta Kallaspoolik. „Toodet saab tarbida nii janukustutaja ja marinaadina kui ka kõhutäite ehk supina.“
Ruta Kallaspoolik märkis, et külmal supil on pikk ajalugu: „Kuumal ajal polnud pliidi kütmine mõistlik ning samuti polnud suvel, kibedal tööajal, toidu valmistamiseks kuluv aeg raisata. Eesti rahvusköögist on teada lisaks kamale ka hapupiimapudi, kus hapupiim segati leivakuubikute ja muu sahvris leiduvaga. Piimatoode ei pea olema magus – mittemagusad lisandid aitavad vältida dehüdratsiooni ja annavad energiat. Uues külmsupis on mõnus punapeet ja krõmpsuvad hapukurgitükid.“
„Lahjemaid piimatooteid, nagu antud külmsupp
või pett ja skyr, saab soovi korral täiendada ka kaloririkkamate lisanditega. Lisades süsivesikuid – näiteks kama, leiba, puuvilju või
köögivilju – saame täisväärtusliku, kõiki mikrotoitaineid sisaldava roa.“