Palavalt armastatud maasikahooaeg jätkub ka siis, kui turulettidelt on värsked Eesti maasikad kadunud. Farmi Piimatööstuse uutesse Eesti piimast valmistatud maasikajogurtidesse on segatud kodumaal kasvatatud „Polka“ maasikatest tehtud moos.
Uus kreemise maitsega koorene maasikajogurt on pakendanud 400-grammisesse perepakendisse.
Lisaks kooresele „Polka“ maasikatest tehtud moosiga segatud jogurtile on poelettidele jõudnud ka väiksema rasva- ja suhkrusisaldusega vitamiinidega rikastatud ning laktoosivaba maasikajogurt. Suures 1 kg purepakendis „Polka“ maasikatest tehtud moosiga jogurt sisaldab A, E, D ja B1 vitamiini. 100-grammi Farmi jogurtit annab vähemalt 15% keskmise täiskasvanu vastava vitamiini päevasest vajadusest.
Vitamiinid:
B1-vitamiin ehk tiamiin aitab tugevdada südame
funktsioone ning närvisüsteemi.
A-vitamiin aitab tugevdada nägemist ja immuunsüsteemi.
E-vitamiin on tuntud kui nooruse ja
iluvitamiin, mis aitab kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest.
D-vitamiin aitab kaasa luude ja
hammaste normaalsele arengule.
Mis on vitamiinid ja
miks me neid vajame?
Vitamiinid ei anna
energiat, kuid on eluliselt tähtsad organismi normaalseks tööks ja tervise
alalhoidmiseks.
Vitamiinid on vajalikud:
· sest vastutavad oksüdatsiooniprotsesside eest organismis, olles kasvamise, ainevahetuse, rakkude taastootmise ja seedimise olulisteks teguriteks;
· sest reguleerivad närvide, lihaste ja luude tööd, omavad rolli luu- ning lihaskoe moodustumisel;
· nakkus- ja viirushaiguste eest kaitsmisel;
· sest nad kaitsevad organismi vabade radikaalide kahjuliku toime eest, seetõttu nimetatakse A-, D- ja E-vitamiine antioksüdantideks.
Mis on funktsionaalne toit?
Euroopas kehtiva definitsiooni järgi on funktsionaalne toit selline, mille puhul on üheselt tõestatud, et lisaks toitelistele põhifunktsioonidele on sellel ka mingit füsioloogilist funktsiooni parandav toime.
Tarbijate huvi toidu ja tervisliku toitumise järele on hüppeliselt kasvanud. Inimesed on aru saanud, et neil on võimalik toitumise ja tervislike eluviiside sh sportimise kaudu, vähendada haigestumise riski ning tagada pikem ja kvaliteetsem elu.
Nõudlust funktsionaalse toidu järele toetavad ka sotsiaalmajanduslikud, demograafilised ning elustiiliga seotud trendid. Ühekülgne toit, rafineeritud toiduainete liigtarbimine, vähene liikumine, erinevad toiduallergiad ja/ või –tundlikkus jne suurendavad samuti vajadust ja nõudlust parendatud toidu järele.