Erik Orgu soovitused

Multitalent kodujuust

Autor: Erik Orgu www.erikorgu.ee

Kui ma lähen ajas tagasi oma lapsepõlve ja hakkan meenutama, milliseid tervislikke toiduaineid sõin, mis on ka praegu mu lemmikud, siis esimesena meenub kodujuust.

Kodujuustu nimetan ka multitalendiks, sest seda saab süüa koos leivaga, kartuliga, kalaga, peekoniga, puuviljade, juurviljadega jne, saate mu mõttest kindlasti aru :)

Kodujuust on mu toitumiskavas esindatud rohkem, kui ükski teine toiduaine, sest tegu on ju multitalendiga.

Aga mitte ainult selle pärast, et ta nii mitmekülgne on, vaid ka selle pärast, et kodujuustu toiteväärtus on ilusti paigas.
Vaatame lähemalt: 100g kohta on minu lemmikkodujuustus FARMI Ekstra klassikalises ainult 120 kalorit, mõõdukalt rasva 7,2 g, kenasti valke 11,2 b ja tiba süsivesikuid 2,3 g.

See on ideaalne kombinatsioon.
Rasv ja valk hoiavad kõhu kenasti täis ja tänu madalale süsivesikute- ja kaloritesisaldusele, saab endale lubada kodujuustu juurde teisi tervislikke süsivesikute allikaid.

Ma räägiksin ka sellest, miks FARMI kodujuust on mu lemmik.
Esiteks  kvaliteet, Mulle meeldib see, et tegu pole nö pudruga. Kõik juustuterakesed on ilusti eraldatud. See näitab tooraine ja valmistamisprotsessi kõrget kvaliteeti.

Teiseks on soolasisaldus minu jaoks ilusti paigas, 0.8 g soola 100 grammi kohta on täpselt õige kogus, Kodujuust pole liiga soolane ega liiga mage. Kui ma Farmi kodujuustu söön, siis ei pea teistele toiduainetele soola lisama või siis pidevalt vett jooma, et soola maitset peletada.

Kolmas ja võib olla kõige tähtsam, on mahe ja värske maitse, ma ei tea kuidas FARMI seda teeb, aga kvaliteet on alati sama hea. Julgen seda väita, sest pean enda maitsemeelt päris teravaks ja siiani pole pidanud pettuma.

 

Parimatega,

Sinu toitumisnõustaja Erik Orgu


AS Farmi Piimatööstus, Linda 15, 41536 Jõhvi, Tel. +372 332 1404 piim@farmi.ee