Kuidas valmib jogurt, kodujuust jt piimatooted

Miks tarretis on hea?

Farmi Piimatööstus on Eesti ainus tööstus, mis pakub tööstuslikult valmistatud tarretisi. Tarretis on kõhusõbralik toode- täiesti rasvavaba ning väikese energiasisaldusega

Filmidest oleme näinud, et tarretis on üks tavalisemaid Ameerika haiglatoite. Kuna tarretis koosneb peamiselt veest, on teda kerge seedida ning ta on üsna olematu toiteväärtusega- täidab, aga ei toida. Samas annab magustoit pisut kaloreid, kuna sisaldab suhkrut. 
 
Želee, sült, tarretised… Nende kõigi ühine nimetaja on želatiin. Tarretistes kasutatav zelatiin on olemuselt loomne valk, mida saadakse kollageeni hüdrolüüsimisel. . Selle valgu toiteväärtus on madal. Ometi üks hea omadus sel on — võime tugevdada küüsi ja juukseid ning parandada naha struktuuri.

Kollageen on naha, luude, kõõluste jt. organite sidekoe võtmekomponendiks ning ülivajalik luude ning naha terviseks, mistõttu ta on ka laialdaselt kasutusel kosmeetikatööstuses ning aitab taastuda
Kui palju? Nendele, kellel on haprad küüned, kirjutatakse vahel välja peale vitamiinide veel 1 teelusikatäis leotatud želatiini päevas.

Tarretis sobib kergeks vahepalaks ning on asendamatu magustoit laste sünnipäevadel.

Farmi Tarretised EI SISALDA sünteetilisi toiduvärve, säilitusaineid ega rasva

AS Farmi Piimatööstus, Linda 15, 41536 Jõhvi, Tel. +372 332 1404 piim@farmi.ee